www.pidimidi.cz

Udělejte ze sebe Supermatematika. Čím vícekrát si zahraješ tím budeš v počítání lepší! Pro všechny děti, které se nechtějí nudně sedět nad papírem s tužkou při učení a opakování počítání. Skládej se soupeři početní příklad, abys došel k výsledku který je na vylosované kartě.  Ze sáčku si postupně vylosuješ čísla a matematická znaménka. Tvým úkolem je co nejrychleji složit matematický příklad, jehož výsledkem je jedno z čísel, které je zobrazeno na obrácené kartě. Vítězem je ten, kdo složí nejvíce správných příkladů. Hra je nabitá emocemi, vyžaduje trochu přemýšlení a ještě tě zdokonalí v počítání. – učíš se počítat – učíš se přemýšlet – zažiješ spoustu emocí a zábavy.  

Balení obsahuje:
kostičky s čísly – 72 kusů
kostičky se znaménky – 36 kusů
karty s čísly – 55 kusů
přesýpací hodiny
sáče
český a slovenský návod

Hlavní vlastnosti:
český a slovenský návod
hra zdokonalí děti v počítání
učí se přemýšlet
zažíjí spoustu zábavy

Rozměry: 28,5x19x4 cm
Věk: 7+
Materiál: papír, plast
Počet hráčů: 2 – 4
Český a slovenský návod

Poznej slabiky, skládej smysluplná slova, uč se číst. Oblíbený systém s dílky jako v dominu. Sbírej žetony za slova a vyhraj! Skvělý způsob jak snadněji zvládnout čtení a psaní slabik a bavit se. Od 6 let. „Slabiky v Dominu“ je vzdělávací hra, ve které se přikládají kostičky se slabikami tak, aby vznikla dvojslabičná slova.

Je určená pro předškoláky a pro školáky na 1. stupni ZŠ od 6 let a ocení jí i ten, kdo má doma malého prvňáčka a kdo s nimi pracuje.

Při hře si hráči rozšiřují a obohacují slovní zásobu, procvičují svůj postřeh a v neposlední řadě se také naučí správné psaní skládaných slov. V krabici najdete návod s instrukcemi pro 2 různé zábvané hry.Čas strávený s hrou zaručuje vzrušující zábavu pro celou rodinu a současně může být užitečnou pomůckou pro terapeuty, logopedy a učitele.Zároveň je to skvělý způsob jak mohou děti snadněji zvládnout čtení a psaní slabik a přitom se bavit. I učení může být zábava – i zábava může být učení!Dospělí se nemusí bát, že by se u hry s dětmi nudili, pokud se rozhodnou, že si s nimi zasoupeří.

Skládání a hledání správných slabik dá někdy zabrat.

JAK HRÁT:

Hra vychází z tradiční domina, kdy se přklládají strany kamenů (destiček) se stejným počtem teček. Zde jsou tečky nahrazeny slabikami.
Mladší hráči nebo žačínající školáci mohou využít během hry nápovědu v podobě „Tabulky skládáných slov“.

Právě pro ně je určena jedna ze dvou variant hry.

Hry probíhá klasickým přikládáním kamenů k sobě. Hráči si rozdělí určený počet kamenů se slabikami. Začíná nejmladší hráč a postupně příkládají své kameny hráči ve směru hodinových ručiček.
Při každém přiložení kamene musí vzniknout celé dvouslabičné slovo.
Žetony jsou použity ve hře jako žolíky, který hráč odevzdá vždy, když použije nápovědu. Při sporech nebo nejasnostech je pro hru je možné využít Slovník jazyka českého.
A pozor! Nesmí se používat a skládat zkratky. Tak vzhůru do hry!

Balení obsahuje:
56 kostek domina se slabikami
tabulku s nápovědou slov
16 červených žetonů
přesýpací hodiny
český a slovenský návod ke hře

Hlavní vlastnosti:
hravou formou opakuje písmenka a slabiky procvičuje tvorbu a pravopis slov
zlepšuje postřeh a všímavost
ideální pro prvňáčky
pomáhá rodičům, logopedům a učitelům

Dokumentace:
návod ke hře CZ
návod ke hře SK

Rozměry balení: 21×30,5×33,5 cm
Rozměry: 24,4×20,4×5 cm
Věk: 5+
Materiál: plast, karton, látka
Doba hraní: 30 min. Počet hráčů: 1-5

Zábavná a napínavá kvízová hra pro 2-6 zvídavých lidiček od 10 let.

Čeká na vás 1164 odpovědí z oblasti geografie, přírody, vědy, techniky, kultury umění a historie. Že některou otázku nevíte? Nevadí! Při hře se vše dozvíte. „Kvíz o Evropě“ je fascinující a zábavná hra, během které hráči odpovídají na otázky týkající se Evropy. Hráči mohou reagovat na 388 otázek z karet na výběr a mají 1164 odpovědí. Soutěží se ve 4 okruzích otázek: dějepis, zeměpis a kultura, věda a technika, umění a kultura v Evropě. „Kvíz o Evropě“ je atraktivní a vzrušující zábava pro celou rodinu kde si hráči mohou zvýšit své znalosti o Evropě. V této velké verzi si můžete také vyzkoušet svojí zručnost střelbou katapultu na cíl. Hráči mohou zvolit variantu hry, kdy využijí přiloženou kuličku a malý katapult a tím ztížit získávání potřebných bodů.

Hra obsahuje:
karty s otázkami a odpověďmi – 97 ks
písmenkové karty kategorií-12 ks
karta s tématy-1ks
barevné figurky-4ks
hrací kostka-1ks
hrací deska-1ks
barevné žetony-80 ks
přesýpací hodiny-1 ks
poznámkový blok-1 ks
plastový kelímek-1 ks
plastová kulička-1 ks
vystřelovací katapult-1 ks
český návod ke hře

Hlavní vlastnosti:
rozvíjí soustředění, vnímavost a pozornost
zábavná a zároveň výuková hra
1164 odpovědí
388 otázek
110 karet
Dokumentace: návod ke hře CZ

Rozměry balení: 26,5x51x26 cm
Rozměry: 25,5×24,5×6 cm
Věk: 10+
Materiál: karton, papír, plast
Doba hraní: 60 min.
Počet hráčů: 2-6

A próóč, tatíí? Hra, která pomůže dětem objasnit souvislosti a uspokojit jejich zvědavost, která je pro ně tak typická. 3 úrovně hry pro různý věk. Pro 2-4 hráče od 4 let. Rozvoj logického myšlení a spojování významů a poznávání, jsou největší benefity této hry pro děti od 4 let. Úkolem je hledat několik souvislostí mezi obrázky na polích hracích desky a obrázky nalezených kartách a správně je pospojovat. Obtížnost hry lze volit podle věku a zkušeností dětí.

Hra obsahuje:

karty s obrázky 108 ks
hrací deska 1 ks
barevné figurky 4 ks
přesýpací hodiny 1 k
hrací kostka 1 ks
český s slovenský návod ke hře

Hlavní vlastnosti:
rozvoj logického myšlení spojování významů a poznávání
hra pro 2-4 hráče

Dokumentace:
návod ke hře CZ
návod ke hře SK

Rozměry balení: 21×30,5×33,5 cm
Rozměry: 18,5×19,5×5,3 cm
Věk: 4+
Materiál: karton, plast
Doba hraní: 30 min.
Počet hráčů: 2-4

Naučit se anglické slovíčka zábavně ? Skvělá společenská hra pro všechny celou rodinu a děti, které si rády hrají a zároveň se přiučí anglickému jazyku !

Jedná se o karetní hru, kde hádáte kým vlastně jste. Je tak jednoduchá, a přitom ji dokážete hrát celý večer. V balení máte několik kartiček se zvířaty, věcmi či jídlem, které jsou napsány v angličtině. Každý hráč si za čelenku připevní náhodnou kartičku, tak aby neviděl, co je na kartičce.

Poté má určitý čas, který mu měří přesýpací hodiny, na to, aby zjistil otázkami, co je za věc či zvíře. V balení dostanete i 4 kartičky se vzorovými otázkami. Ve fantazii otázek se ale meze nekladou. Jediná otázka, kterou však nesmíte položit je: Kdo jsem?

Obsah balení:

 • 50x papírová karta
 • 20x žeton
 • 6x čelenka
 • 1x přesýpací hodiny

Technická specifikace:

 • Materiál: papír, plast
 • Obrázky jsou popsány v Aj
 • Hádají se zvířata, věci a jídla
 • Pro 2-6 hráčů
 • 4 karty se vzorovými otázkami
 • Za čelenku připevníte kartičku

Bigjigs Toys přesýpací hodiny jsou ideální pomůckou pro pochopení plynutí času efektivní vizualizací. Nezničitelný design dělá z tohoto výrobku vynikající pomůcku pro všechny věkové kategorie. Přesýpací hodiny jsou ideální pro použití doma nebo ve škole jako určení doby jakékoliv činnosti např. dobu učení, úklidu apod. Vnitřní nádobka na písek je vyrobena ze skla, vnější obal je z pevného ochranného plastu. Odpovídá současným evropským bezpečnostním normám.

Hlavní vlastnosti:

 • odměřuje 5 minut
 • pochopení plynutí času efektivní vizualizací
 • praktické využití u mnoha činností

Zábavná hra, která rozvíjí dětskou představivost a postřeh. Vezměte si kartičku a z dostupných tvarů do minuty postavte obrázek. Hra pro všechny od 4 do 99 let. Podle věku hráčů můžete zvýšit čas pro řešení, nebo hrát bez časového limitu. Hra je spolu českým a slovenským návodem dodávána v praktickém kartónovém kyblíku opatřeném potiskem v češtině.

Hlavní vlastnosti:

 • 4 figurky, 250 dílků, 100 karet předloh, přesýpací hodiny a bodovací tabulka
 • pro 3–6 hráčů
 • atraktivní zpracování
 • praktické balení

Pravidla hry Slož do minuty:

Slož do minuty TÝM (pro nejméně 4 hráče)

Každý tým položí svou figurku na start bodovací tabulky. Hráči se rozdělí do týmů po dvou nebo po třech. Jeden z hráčů si vezme jednu obrázkovou kartu bez toho, aby ji ukázal ostatním hráčům. Bez toho, aby cokoliv říkal, má tento hráč jednu minutu na to, aby složil obrázek z karty z tolika dřevěných dílků, z kolika jen může, aby pomohl týmu uhodnout, jaký obrázek je na jeho kartě. Tým má jednu minutu na uhodnutí obrázku z karty. Pokud tým uhodne, posune svou figurku dopředu po bodovací tabulce. Pokud hráč, který skládá obrázek, pomůže ostatním hráčům v týmu uhodnout, co je na kartě ve stanoveném čase, nebo promluví, tým nedostane žádné body a karta se vrací do spodu balíčku. Na řadě je poté další tým. Vyhrává tým, který jako první dostane figurku na políčko zajíce. 

Slož do minuty SÓLO (pro nejméně 3 hráče, jeden hráč pomáhá ostatním hádat)

Všichni hráči položí svou figurku na start bodovací tabulky. Jeden z hráčů si vezme jednu obrázkovou kartu bez toho, aby ji ukázal ostatním hráčům. Bez toho, aby cokoliv říkal, má tento hráč jednu minutu na to, aby složil obrázek z karty z tolika dřevěných dílků, z kolika jen může, aby pomohl ostatním hráčům uhodnout, jaký obrázek je na jeho kartě. Hráč, který uhodne jako první dostává bod a posunuje svou figurku dopředu po bodovací tabulce. Hráč, který obrázek složil, také dostává bod a posunuje svou figurku dopředu po bodovací tabulce. Použitá karta se dá stranou. Pokud hráč, který skládá obrázek, pomůže ostatním hráčům uhodnout, co je na kartě ve stanoveném čase, nebo promluví, nedostane žádné body a karta se vrací do spodu balíčku. Na řadě je poté další hráč. Vyhrává hráč, který jako první dostane figurku na políčko zajíce.

Přesýpací hodiny jsou ideální pomůckou pro pochopení plynutí času efektivní vizualizací. Nezničitelný design dělá z tohoto výrobku vynikající pomůcku pro všechny věkové kategorie. Přesýpací hodiny jsou ideální pro použití doma nebo ve škole jako určení doby jakékoliv činnosti např. dobu učení, úklidu apod. Vnitřní nádobka na písek je vyrobena ze skla, vnější obal je z pevného ochranného plastu. Odpovídá současným evropským bezpečnostním normám.

Hlavní vlastnosti:

 • odměřuje 510 minut
 • pochopení plynutí času efektivní vizualizací
 • praktické využití u mnoha činností